Kolagen Rybi

Co to jest kolagen?

Kolagen to naturalnie występujące w ludzkim organizmie białko, element budulcowy tkanki łącznej. Wpływa na gęstość, elastyczność i nawilżenie skóry, sprawność stawów oraz wchodzi w skład ścian komórek organizmu.

Czy potrzebujesz kolagenu?

Od około 25 roku życia zmniejsza się poziom kolagenu w ludzkim organizmie. Wywołuje to wiele negatywnych zmian, głównie skórnych oraz związanych ze stawami. Skóra traci swoją elastyczność, gładkość i jędrność, powstają zmarszczki. Wiąże się to również z utratą odpowiedniej ilości wilgoci w skórze. Zmniejszona ilość kolagenu powoduje również dłuższe gojenie się ran i powstawanie blizn.

Czy kolagen działa?

Na rynku dostępne jest kilka rodzajów kolagenu. Tylko jeden z nich działa – jest to kolagen naturalny, czyli kolagen rybi.

Najpopularniejszy z dostępnych na rynku rodzajów kolagenu to kolagen hydrolizowany, inaczej żelatyna. Powstaje on poprzez niszczenia wiązań peptydowych białek kolagenowych za pomocą wysokiej temperatury. Hydrolizat to mieszanina fragmentów martwych tkanek zwierzęcych oraz odpadów z przetwórstwa żywnościowego. Jest to najtańszy rodzaj kolagenu, stosowany w większości dostępnych na rynku kosmetyków. Niestety nie jest wchłaniany przez skórę, więc zwyczajnie nie działa.

Innym rodzajem kolagenu dostępnego na rynku jest kolagen zwierzęcy. Uzyskiwany jest ze skór zwierząt (bydło i wieprzowina). Wymaga skomplikowanej obróbki chemicznej, która powoduje mocną degradację cząsteczek. Może być też nośnikiem potencjalnie zakaźnych prionów.

“Kolagen roślinny”, to wielocukry pochodzenia roślinnego nie mające zbyt wiele wspólnego z faktycznym kolagenem. Jest to jedynie slogan marketingowy.

Możemy się także spotkać ze sztucznym mikrokolagenem produkowanym laboratoryjnie.

Więc jaki kolagen wybrać?

Zastanówmy się jakie cechy powinien posiadać naturalny kolagen o dobrej wchłanialności.

Przede wszystkim powinien być podobny do kolagenu wytwarzanego naturalnie przez ludzkie ciało, czyli mieć strukturę potrójnej helisy. Musi mieć odpowiednio małą cząsteczkę, by przeniknąć przez skórę. Cechy te spełnia tylko jeden dostępny na rynku kolagen – kolagen rybi.

ZAMÓW KURACJĘ

Jaki kolagen jest najlepszy?

Najlepszym wyborem okazuje się być Hydrat kolagenu, czyli kolagen naturalny (kolagen rybi) składający się z żywych, aktywnych biologicznie białek pochodzących z ryby. Jest to ekskluzywny produkt premium.

Kolagen rybi ma w swoim składzie: białko, elastynę, kwas mlekowy, glikol kaprylowy oraz oczyszczoną wodę.

Dostępny u nas kolagen pozyskiwany jest ze skóry ryby tołpygi. Nie zawiera chorobotwórczych czynników, a metoda jego pozyskiwania jest innowacyjna. Utrzymuje swoje właściwości w temperaturach od 5 do 28 stopni Celsjusza. Na skórze człowieka (temperatura 36,6 stopnia) rozpada się na aminokwasy i peptydy, które to są w stanie wchłonąć się do głębokich warstw skóry. Kolagen rybi należy nakładać na mokrą lub wilgotną skórę.

Kolagen rybi dzięki naturalnemu składowi może być bezpiecznie stosowany także u dzieci.

Kolagen rybi na włosy

Pielęgnacja włosów nie musi być droga i czasochłonna. Kuracja do włosów jest tu idealnym wyborem. W jej skład wchodzi kolagen rybi (tzw. kolagen graphite), który dzięki potrójnej helisie doskonale się wchłania i wpływa pozytywnie na strukturę twoich włosów. Rybi kolagen graphite pomaga także na zdrowie i wygląd twoich paznokci.

Kolagen rybi na stawy?

Kolagen może być bardzo skutecznym składnikiem służącym do ochrony twoich stawów. Tak jak pielęgnacja skóry dbanie o stawy wymaga odpowiedniego rodzaj kolagenu. Na rynku suplementów diety znaleźć możemy kolagen w proszku, kolagen w płynie oraz kolagen w kapsułkach. Okazuje się, że najlepiej wchłanialną formą jest kolagen rybi z witaminą C. Należy wziąć pod uwagę, że obecność naturalnej witaminy C umożliwia wchłanianie kolagenu.

Wybierz kurację dla siebie

ZAMÓW KURACJĘ

Kuracja Kolagenowa Antycelulitowa

Kolagen Antycelulitowy Kolagen Antycelulitowy

 

 

 

 

 

 

 

 

Kuracja mająca za zadanie głębokie nawilżenie ciała

Głębokie nawilżenie ciałą Głębokie nawilżenie ciałą Głębokie nawilżenie ciałą Głębokie nawilżenie ciałą Głębokie nawilżenie ciałą

Kuracja Mocne Paznokcie

Kuracja Mocne Paznokcie

Nocna Regeneracja Twarzy

Nocna Regeneracja Twarzy Nocna Regeneracja Twarzy

Nocna Regeneracja Twarzy

Oczyszczenie Twarzy

Odmładzanie okolic oczu

Odmładzanie okolic oczu Odmładzanie okolic oczu Odmładzanie okolic oczu Odmładzanie okolic oczu

Kuracja Kolagenowa na Piękne stopy

Piękne stopy Piękne stopy Piękne stopy Piękne stopy

Kuracja przeciwzmarszczkowa na dzień

kuracja przeciwzmarszczkowa na dzień kuracja przeciwzmarszczkowa na dzień kuracja przeciwzmarszczkowa na dzień kuracja przeciwzmarszczkowa na dzień

Regeneracja szyi i dekoltu

Regeneracja szyi i dekoltu

Kuracja kolagenowa ma szybkie efekty

Kuracja kolagenowa ma szybkie efekty Kuracja kolagenowa ma szybkie efekty Kuracja kolagenowa ma szybkie efekty Kuracja kolagenowa ma szybkie efekty Kuracja kolagenowa ma szybkie efekty

Kuracja na zdrowe włosy

Kuracja na zdrowe włosy Kuracja na zdrowe włosy Kuracja na zdrowe włosy Kuracja na zdrowe włosy Kuracja na zdrowe włosy Kuracja na zdrowe włosy Kuracja na zdrowe włosy

ZAMÓW KURACJĘ

 

Napisz co o tym myślisz

      Dodaj Odpowiedź